×

اعلام آمادگی کامل نیروی انتظامی، شهرداری و بیمارستان‌ها

 • کد نوشته: 2702
 • ۰۷ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • حرکت دسته‌های عزاداری در روزهای عاشورا و تاسوعا و همچنین تعطیلی رسمی در این روزها نیاز به تمهیدات ویژه‌ای از سوی نیروی انتظامی، بیمارستان، شهرداری و دیگر سازمان‌های مربوط دارد. در این راستا، هر یک از این ارگان‌ها از آمادگی کامل خود خبر داده‌اند و شرح آن در زیر آمده است.

  اعلام آمادگی کامل نیروی انتظامی، شهرداری و بیمارستان‌ها
 • به گزارش پایگاه خبری «با اقتصاد»، سرپرست سازمان مدیریت پسماند از آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروهای این سازمان برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: به صورت ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیروهای این سازمان همراه ماشین‌های ویژه در سطح معابر حضور دارند و علاوه بر نیروهایی که به صورت عادی و روزانه برای جمع آوری پسماند در شهر فعالیت می‌کنند به خدمت رسانی مشغول خواهند بود.


  منصور باقرصاد گفت: همچون سنوات گذشته کلیه مناطق ۲۲گانه و نواحی ۱۲۳ گانه شهرداری تهران اقدام به پاکسازی، نظافت، رفت و روب و نگهداشت اطراف هیأت‌ها، تکایا، مساجد و… به صورت مستمر می‌کنند. همچنین در این ایام کلیه نیروها در امر بازیافت و رفت و روب؛ در آماده باش ۱۰۰ درصدی هستند و به خدمات رسانی می‌پردازند.


  وی افزود: در راستای حفظ نظافت و پاکیزگی سطح شهر تهران با توجه به افزایش هیأت‌ها،ایستگاه های صلواتی و… ، مخازن ۱۲۰ و ۲۴۰ لیتری در اطراف هیأت‌ها، تکایا، مساجد و… استقرار داده شده است و کیسه‌های زباله نیز در مناطق؛ خصوصا مناطقی که حجم پسماند بیشتری در این ایام دارند، توزیع شده است.


  به گفته باقرصاد،  با برنامه ریزی‌های انجام شده و در کمترین زمان ممکن ظروف حاصل از نذورات توزیع شده در بین عزاداران حسینی جمع آوری می‌شود.


  وی با اشاره به افزایش حجم زباله در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین افزایش استفاده از ظروف یکبارمصرف در ایام محرم گفت: در سطح مناطق با مسئولین مناطق جلسات متعددی داشتیم که مقرر شد کیسه‌های آبی رنگ برای پسماند خشک بین هیات‌ها توزیع شود. همچنین آموزش مسئولین هیأت‌ها و مساجد نیز انجام شده است.


  سرپرست سازمان مدیریت پسماند از همه شهروندان به ویژه مسئولین هیأت‌ها درخواست کرد در صورت امکان از ظروف یکبار مصرف استفاده نکنند و در صورت استفاده حتما از ظروف یکبارمصرف زیست تخریب پذیر استفاده کنند.


  آمادگی کامل بیمارستان‌های دوتی


  معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تمام بیمارستانهای دولتی به صورت ۱۰۰ درصدی فعالیت خود را در ایّام عاشورا و تاسوعا ادامه خواهند داد، گفت: پزشکان متخصص مقیم در این ایام برای دسترسی مردم به خدمات درمانی به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان حضور خواهند داشت.


  قاسم جان بابایی درخصوص ارائه خدمات درمانی در ایام عزاداری تاسوعا و عاشورا گفت: پزشکان متخصص مقیم در این ایام برای دسترسی مردم به خدمات درمانی به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان‌ها حضور خواهند داشت. همچنین بخش اورژانس بیمارستان ها و اورژانس ۱۱۵ سراسر کشور برای خدمت رسانی هر چه سریع تر به مصدومان و بیماران احتمالی و عزاداران حسینی فعالیت کامل و ویژه دارند و همچنین داروخانه‌های بیمارستان‌ ها و داروخانه ‌های شبانه ‌روزی در سراسر کشور نیز در روزهای تعطیل فعال خواهند بود.


  طرح انتظامی ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا


  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران از آمادگی ۱۰۰درصدی پلیس در ایام دهه اول محرم خبرداد.


  سرهنگ مراد مرادی عنوان کرد: طرح انتظامی ترافیکی وی‍ژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و شب شام غریبان، حسب دستور سردار فرماندهی محترم انتظامی تهران بزرگ تهیه و تنظیم شده و به کلیه پلیس‌ها و یگانهای انتظامی و راهور ابلاغ شده است که براساس این طرح کلیه نیروی انتظامی پلیس پایتخت به صورت آماده باش صد در صد بوده و پلیس از تمام توان پرسنلی و تجهیزاتی لجستیک بهره برده و کلیه هیات‌های و تکایا شناسایی شد و مسیرهای حرکت هیئت‌های عزاداری در معابر تحت پوشش انتظامی ترافیکی قرار می گیرد.


  ظهر عاشورا ایستگاه «۱۵ خرداد» پذیرش مسافر ندارد


  احسان مقدم، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: متروی تهران آمادگی لازم برای ارائه خدمات مناسب به عزاداران در تاسوعا و عاشورای حسینی را دارد، اما ظهر روز عاشورا همزمان با برگزاری مراسم خیمه سوزان در میدان ۱۵ خرداد، از ساعت ۱۰ صبح تا پایان مراسم، پذیرش مسافر در این ایستگاه مترو انجام نمی‌شود.


  افزایش ۲ ساعته ممنوعیت تردد برای وسایل نقلیه سنگین


  جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ازافزایش ساعت ممنوعیت تردد کامیون‌ها در معابر شهری تهران در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.


  سرهنگ حسن عابدی دراین‌ خصوص گفت: برابر قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی تردد کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین در معابر شهری در روزهای عادی از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۲۲ شب ممنوع بوده و در روزهای تعطیل نیز این ممنوعیت از ساعت ۵:۳۰ آغاز شده و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت.


  ‌ با توجه به اینکه تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی با روزهای شنبه و یکشنبه همزمان شده است، گفت:‌ در همین راستا تمامی وسایل نقلیه سنگین به‌ویژه کامیون‌ها از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ساعت ۲۴ امکان تردد در معابر و شبکه بزرگراهی شهر تهران را ندارند و مأموران پلیس با متخلفان برخورد خواهند کرد.


  جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره  مجازات متخلفان نیز به ایسنا گفت: کامیون‌هایی که در ساعات ممنوعه وارد معابر شهری تهران شوند علاوه بر اینکه ۹۰ هزار تومان جریمه می‌شوند، راننده نیز نمره منفی می‌گیرد در صورت عدم همراه داشتن مدارک از سوی راننده توقیف نیز خواهد شد.


  برخورد با «قمه‌زنی» و اقدامات موهن در عزاداری‌ها


  رییس پلیس پایتخت از برخورد با اقدامات وهن‌آلود همچون «قمه‌زنی» در عزاداری محرم خبر داد.


  سردار حسین رحیمی، درباره اقدام پلیس در برابر برخی اقدامات و عزادارای‌های خرافی همچون قمه‌زنی گفت: پلیس با افرادی که بخواهند به هر نحوی و در هر شکلی موجب وهن عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شوند به شدت برخورد می‌کند.


  رئیس پلیس پایتخت گفت: تمام عزداران حسینی و هیاتهای مذهبی باید برنامه‌های دینی و مذهبی‌شان در چارچوب ضوابط و شرایط دینی و عزاداری منطقی، فاخر و عظیم اسلامی باشد


   پیش‌بینی آب و هوا در روزهای تاسوعا و عاشورا


  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روزیکشنبه (همزمان با عاشورای حسینی) آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری، گاهی همراه وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


  احد وظیفه درباره وضعیت آب و هوایی استان تهران اظهار کرد: در روز شنبه (۸ مهرماه)، بیشینه دمای این استان ۲۷ و کمینه آن ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان در روز یکشنبه(۹ مهرماه)  کمی ابری تا نیمه ابری است و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می شوئ. دمای هوا در گرم‌ترین ساعت روز به ۲۹ درجه و در خنک‌ترین ساعت به ۱۷ درجه سانتیگراد می‌رسد.


  وی افزود: روز شنبه (۸ مهرماه) برای پاره‌ای از مناطق غرب، شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات سمنان افزایش ابر و بارش پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در روز یکشنبه (۹ مهرماه) نیز ابرناکی و بارندگی در غرب سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و در نوار شمالی کشور دما بطور نسبی افزایش می‌یابد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *