تسهیلات بانکی برای حل مشکل کارگران هپکو و آذرآب اراک تخصیص داده شد


به گزارش پایگاه خبری ” با اقتصاد” به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مدیر عامل بانک تجارت هم اعلام کرد: بانک تجارت با تخصیص ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات، در پرداخت مطالبات معوق کارگران مجتمع صنعتی هپکوی اراک مشارکت کرده است.


استاندار استان مرکزی گفت: با پیگیری های وزیر تعاون و مسئولان استانی معوقات مزدی کارگران آذرآب و هپکو به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به حساب آنان واریز شد.


محمود زمانی قمی افزود: ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از این مبلغ به کارگران آذرآب اختصاص یافت و ۷ میلیارد تومان هم به حساب کارگران هپکو واریز شد.


وی اضافه کرد: تقریبا با کارگران آذرآب تصفیه حساب شده و بخشی از مطالبات مزدی کارگران هپکو باقی مانده است که امیدواریم در روزهای آینده پرداخت شود.


زمانی قمی یادآور شد: آنچه در مورد اقدام برای پرداخت مطالبات کارگران بوده انجام شده و از کارگران هپکو و آذرآب می خواهم بعد از تعطیلات، چرخ تولید این کارخانه ها را مجددا به حرکت درآورند.


وی ادامه داد: ما هم به سمت تجدید قراردادهای هپکو حرکت و مجوز ترک تشریفات مناقصه برای سازمان شهرداری ها و وزارت راه را صادر می کنیم.


استاندار استان مرکزی گفت: تلاش می کنیم دو کارخانه مهم هپکو و آذرآب را در شرایط خوبی برای رونق کار، تولید و اشتغال قرار دهیم.


زمانی قمی افزود: با دستور وزیر تعاون تمام دفترچه های درمانی کارگران معتبر شده و به آنان خدمات درمانی ارایه می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *