×

افزایش ۷۴ درصدی صادرات ایران به ترکیه

 • کد نوشته: 2768
 • ۰۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • صادرات ایران به ترکیه در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۷۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۵ میلیارد دلار عبور کرد.

  افزایش ۷۴ درصدی صادرات ایران به ترکیه
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از تسنیم ، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۸ ماه نخست سال جاری میلادی با رشد ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.


  مبادلات تجاری دو کشور که در ماه های ژانویه تا اوت ۲۰۱۶ بالغ بر ۶.۳۲ میلیارد دلار گزارش شده بود در ۸ ماهه نخست امسال به ۷.۲۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.


  رشد مبادلات تجاری دو کشور در این دوره مربوط به رشد واردات ترکیه از ایران بوده است. ترکیه در ماه های ژانویه تا اوت سال میلادی گذشته ۲.۹۶۲ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود. این رقم با رشد ۷۴ درصدی در ۸ ماهه نخست امسال به ۵.۱۵ میلیارد دلار رسیده است.


  نفت و گاز مهمترین کالاهای وارداتی ترکیه از ایران هستند.


  در عین حال صادرات ترکیه به ایران در ۸ ماهه نخست امسال با  افت ۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به  ۲.۱ میلیارد دلار رسیده است. ترکیه در ۸ ماهه نخست سال قبل ۳.۳۵۸ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود .


  ایران دوازدهمین مقصد صادراتی ترکیه و ششمین تامین کننده کالاهای مورد نیاز این کشور در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی شناخته شده است.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *