×

رفراندوم خونین در کاتالونیا؛ ۳۳۷ نفر زخمی شدند

 • کد نوشته: 2780
 • ۰۹ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • با آغاز شدن همه‌پرسی استقلال حکومت خودمختار کاتالونیا در ساعت ۹ صبح روز یکشنبه به وقت محلی، پلیس ملی اسپانیا تلاش کرد با حضور در محل‌های اخذ رأی از رأی دادن مردم جلوگیری کند که با شکل‌گیری مقاومت مردمی، برخوردها به خشونت کشیده شد و تاکنون حدود ۳۳۷ زخمی در اثر این درگیری‌ها گزارش شده است.

  رفراندوم خونین در کاتالونیا؛ ۳۳۷ نفر زخمی شدند
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی. ان. ان همه‌پرسی خونین کاتالونیا که ساعت ۹ صبح روز یکشنبه به وقت محلی آغاز شد با حمله پلیس ملی اسپانیا به رأی‌دهندگان به هرج و مرج کشیده شد و گزارش‌ها حکایت از صدها زخمی در این درگیری‌ها دارد.


  کارلوس پیگدمون رئیس حکومت خودمختار کاتالونیا حمله پلیس اسپانیا به رأی‌دهی مسالمت‌آمیز مردم کاتالونیا را محکوم کرد. پلیس اسپانیا با حضور در محل‌های رأی‌گیری تلاش داشت از اجرای همه‌پرسی استقلال مردم کاتالونیا جلوگیری به عمل آورد که این فرآیند به خشونت کشده شد. مقامات محلی عنوان کرده‌اند که حدود ۳۳۷ نفر در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند.


  حکومت خودمختار کاتالونیا ضمن مقایسه حمله پلیس ملی اسپانیا به رأی دهندگان به دیکتاتوری فرانکو بعد از جنگ جهانی دوم، آن را محکوم کرد.


  سی. ان. ان همچنین گزارش داد که بازی امشب بارسلونا با لاس‌پالماس که از پشتیبانی دولت اسپانیا برخوردار است پشت درهای بسته برگزار می‌شود.


  ثریا سائنز دی سانتاماریا معاون نخست‌وزیر دولت اسپانیا در یک کنفرانس خبری روز یکشنبه خشونت‌ها در منطقه خودمختار کاتالونیا را محکوم کرد و این رأی‌گیری را غیرقانونی خواند. او همچنین عنوان کرد «این همه‌پرسی نباید برگزار می‌شد و برگزار نمی‌شود». سائنز ضمن دفاع از حرکت پلیس ملی اسپانیا عنوان کرد که هدف پلیس ممانعت از برگزاری همه‌پرسی غیرقانونی است نه حمله با کاتالان‌ها».


  همه‌پرسی کاتالونیا تقریبا حدود یک هفته پس از برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان برگزار می‌شود و رئیس حکومت خودمختار کاتالونیا در تماسی تلفنی این همه‌پرسی را به مسعود بارزانی رئیس حکومت خودمختار اقلیم کردستان تببریک گفت.


  دولت اسپانیا مدعی شد که بیش از دو هزار مدرسه را که مرکز اخذ رأی بودند صبح یکشنبه مسدود کرده است. اما گزارش‌ها حاکی از آن است که علارغم مخالفت شدید دولت اسپانیا و حضور نیروهای امنیتی در این منطقه، رأی‌گیری انجام شده است.


  امروز هشتگ CatalanReferendum# نخستین ترند جهانی بود و در این راستا بسیاری خواهان استعفای ماریانا راخوی نخست‌وزیر اسپانیا شده‌اند و هشتگ RajoyDimisión# به سومین ترند جهانی تبدیل شده است.


  همچنین ناسیونالیست‌های افراطی اسپانیایی در مخالفت با همه‌پرسی کاتالونیا تظاهرارت کردند و سرود ملی زمان فرانکو را می‌خواندند. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *