×

طرح تسهیلات ضربتی ازدواج تا پایان شهریور ادامه دارد

 • کد نوشته: 1135
 • ۲۰ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • طرح تسهیلات ضربتی ازدواج در حالی تا پایان شهریور ادامه دارد که شمار افرادی که تا نوزدهم شهریورماه در بانک های ملی و ملت از این تسهیلات بهره مند شده اند به ۸۵ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است.

  طرح تسهیلات ضربتی ازدواج تا پایان شهریور ادامه دارد
 • به گزارش پایگاه خبری” با اقتصاد”، مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: با اجرای طرح پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، صف دریافت این تسهیلات در این بانک حذف شد.


  محمدرضا حسین زاده اضافه کرد: از آغاز مردادماه که اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج آغاز شد تا امروز ۵۰ هزار و ۹۲۷ فقره از این تسهیلات را پرداخت کردیم که ارزش آن پنج هزار و ۳۵۱ میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال است


  حسین زاده یادآوری کرد: طرح پرداخت ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل منابع قرض الحسنه پس انداز بانک ها به میزان بیش از ۵۰۰ هزار فقره تعهد شده است و بانک ملی ایران پرداخت حدود ۲۰ درصد آن را بر عهده دارد.


  بانک ملت نیز در همین راستا اعلام کرد: از آغاز طرح ضربتی وام ازدواج تا نوزدهم شهریور، این بانک ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر را به خانه بخت فرستاده است


  مبلغ تسهیلات ازدواج پرداختی در بانک ملت در این طرح نزدیک سه هزار و ۵۹۷ میلیارد ریال اعلام شد


  از این رو بانک ملت قرار است در طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج، ۷۵ هزار فقره وام به زوج های جوان پرداخت کند.


  طرح ضربتی وام ازدواج از آغاز مردادماه امسال با مشارکت بانک های ملی، صادرات، تجارت، ملت، کشاورزی، سپه، مسکن، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان آغاز شده است و تا پایان شهریور ادامه دارد.


  بر اساس آمار بانک مرکزی در ۶ هفته اجرای این طرح، در مجموع بیش از ۳۱۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به میزان یکصد میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شد که سهم مناطق محروم ۸۰ هزار فقره بود


  هدف از اجرای این طرح، حذف صف انتظار دریافت تسهیلات ازدواج جوانان است و از این رو، بانک مرکزی از متقاضیان وام ازدواج می خواهد در صورت تعیین شعبه در سامانه وام قرض الحسنه ازدواج، به سرعت برای ارائه مدارک به آن شعبه مراجعه کنند.


  اجرای این طرح ۱۰ روز دیگر یعنی تا پایان شهریورماه ادامه دارد.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *