×

کاهش تولید ناخالص نفتی و کوچک شدن اقتصاد عربستان

 • کد نوشته: 2809
 • ۱۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • اقتصاد عربستان تحت تاثیر کاهش قیمت نفت و با کاهش تولید ۱.۸ درصدی نفتی به منظور حمایت از قیمت ها در حالی که شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دست به اصلاحاتی برای کم شدن وابستگی اقتصادی این کشور به نفت زد؛ کوچک شد.

  کاهش تولید ناخالص نفتی و کوچک شدن اقتصاد عربستان
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از ایسنا، تولید ناخالص داخلی عربستان سعودی یک درصد در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته کوچک شد. اقتصاد عربستان ۰.۵ درصد در سه ماهه اول کوچک شده بود.


  شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دست به اصلاحات بزرگی زده تا اتکای اقتصاد این کشور به نفت را کاهش دهد آن هم در زمانی که قیمت نفت نصف رکورد سال ۲۰۱۴ است. اما همزمان با تلاش برای کاهش وابستگی به نفت، مقامات سعودی اقدامی را در میان تولیدکنندگان بزرگ برای کاهش تولید به منظور حمایت از قیمت‌ها رهبری می‌کنند. تولید ناخالص داخلی نفتی عربستان ۱.۸ درصد در سه ماهه دوم کاهش یافت و بر مجموع فعالیت اقتصادی، تاثیر منفی گذاشت.


  آمار رسمی نشان داد چگونه صنایع غیرنفتی با تلاش‌هایی که برای به‌سازی اقتصاد و تقویت مالیه عمومی جریان دارد، همچنان در کشمکش هستند. تولید ناخالص داخلی غیرنفتی که موتور اصلی اشتغالزایی است، در سه ماهه دوم کمتر از یک درصد رشد کرد.


  بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق آمار رسمی، اقتصاد عربستان دستکم از سال ۲۰۱۰ به مدت دو سه ماهه متوالی رشد منفی نداشته است.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *