×

شرکتی با چهار مالک ۳۰۰ هزار تومانی!/ «ولشرق» ۱۴۳ تومان عرضه می‌شود

 • کد نوشته: 2819
 • ۱۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • در آستانه عرضه اولیه سهام شرکت «لیزینگ ایران و شرق» با نماد «ولشرق»، قیمت پایه این سهم ۱۴۳۳ ریال تعیین شده و این در حالی است که حاشیه سود خالص این شرکت برای انتهای آذرماه ۱۳۹۶ معادل ۳۷ درصد و سود هر سهم برابر ۳۵۶ ریال است.

  شرکتی با چهار مالک ۳۰۰ هزار تومانی!/ «ولشرق» ۱۴۳ تومان عرضه می‌شود
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جلسه عرضه اولیه سهام شرکت «لیزینگ ایران و شرق» در حالی امروز دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ در شرکت فرابورس ایران در حال برگزاری است که قیمت پایه این شرکت حدود یک هزار ۴۳۳ ریال است.


  شرکت لیزینگ ایران و شرق در سال ۱۳۸۴ به ثبت رسید و موضوع فعالیت آن لیزینگ مالی، پولی، بازرگانی و نیز خرید و فروش کالا و سهام در داخل و خارج از کشور و نیز ایجاد، تأسیس و تصدی واحدهای تولیدی و صنعتی، بازرگانی، خدماتی.


  اعضای هیئت مدیره را پنج شرکت سرمایه‌گذاری پویا، شرکت ایران و شرق، شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر، شرکت مدبر کشت توس، شرکت تولید و صادرات ریشمک تشکیل می‌دهند و این در حالی است که  سهامدار عمده، شرکت «سرمایه‌گذاری تدبیر» است که ۹۹/۹۹۶ درصد مالکیت سهام این شرکت را در اختیار دارد و بقیه سهامداران این شرکت تنها در ۰۰۱/ درصد سهام این شرکت معادل ۳۰۰ هزار تومن در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.


  مدیر عامل کنونی این شرکت آقای محمد تقی صافدل نماینده شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر در هیئت مدیره این شرکت است. 


  برآورد صورت سود و زیان


  1212


  طبق پیش‌بینی‌های این شرکت، حاشیه سود ناخالص در انتهای آذرماه ۱۳۹۶ برابر با ۵۶ درصد است و این در حالی است که همین مقدار برای مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۷، معادل ۴۹ درصد است. حاشیه سود ناخالص طبق پیش‌بینی شرکت برای انتهای آذرماه سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به میزان ۴۶ درصد است. همچنین طبق داده‌های شرکت، حاشیه‌ی سود خالص برای انتهای آذرماه ۱۳۹۶ حدود ۳۷ درصد و برای مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۷، برابر با ۳۲ درصد است که این رقم برای انتهای آذرماه ۱۳۹۸ معادل ۳۰ درصد و برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ درصد است. 


  برای تعیین ارزش ذاتی و بازار سهام شرکت از روش تنزیل سود نقدی استفاده شده است، چرا که ماهیت عملیات شرکت‌های واسپاری، اخذ و اعطای تسهیلات و بر ماهیت جریان نقد شرکت است.


  نظر به عرضه اولیه سهام شرکت «لیزینگ ایران و شرق» در بازار فرابورس ایران، در تعیین ارزش بازار سهام شرکت با ملاک قرار دادن سهامداران خرد، از دو روش تنزیل سودهای تقسیمی و روش نسبت درآمد به سود هر سهم استفاده شده است. در روش تنزیل سودهای تقسیمی، صرفاً درآمد حاصل انجام عملیات لیز در سال‌های گذشته و ۵ سال آتی به عنوان درآمد شرکت اصلی لحاظ گردیده است.


  با در نظر گرفتن اقلام مندرج در صورت‌های مالی حسابرسی شده دوره مالی منتهی به آذر ۱۳۹۵ و بودجه حسابرسی شده سال مالی منتهی به آذر ۱۳۹۶ شرکت لیزینگ ایران و شرق، همچنین قصد سهامدار برای عرضه عمومی سهام به صورت خرد، قیمت پایه هر سهم شرکت مبلغ یک هزار و ۴۳۳ ریال اعلام شده است.  


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *