×

ترامپ بورس تهران را قرمز پوش کرد

 • کد نوشته: 2830
 • ۱۰ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۱۰ مهر ماه ۹۶ با کاهش ۳۰۴ واحدی روی رقم ۸۵ هزار و ۵۱۴ واحد ایستاد.

  ترامپ بورس تهران را قرمز پوش کرد
 • امروز دوشنبه ۱۰ مهرماه درحالی شاهد افزایش فشار در بازار سرمایه بوده ایم که  شاخص کل در نیمه اول بازار با افت ۳۰۰ واحدی همراه بود. کارشناسان بازار سرمایه دلیل افت شاخص و افزایش فشار فروش امروز را گزارش دولت ترامپ مبنی بر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای می دانند که این گزارش باید تا ۲۴ مهرماه  سال جاری  به کنگره این کشور ارائه شود.


  به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”  این در حالی است که احتمال آن وجود دارد که ترامپ در این گزارش تأییدیه مربوط به پایبندی ایران به برجام را صادر نکند و در صورت اتحاذ چنین تصمیمی، کنگره آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران، ۶۰ روز زمان خواهد داشت.


  با توجه به تجربه گذشته بازار سرمایه، سهامداران دچار احساسات زودگر و شوک‌های هیجانی می شوند، همانطور در گذشته شاهد بودیم در انتخابات آمریکا و تا مشخص شدن نتایج انتخابات این کشور بازار سرمایه ما با فشار فروش و افت شاخص کل همراه بوده است. به هرحال بازار سرمایه تحت تاثیر خبرهای داعش، تحریم، برجام، افزایش یا کاهش قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها و … دچار افت یا افزایش خواهد شد.  با توجه به این خبرها و همچنین عرضه های اولیه پی در پی سردرگمی و خروج  نقدینگی از  بازار را بوجود می‌آورد.


  ارزش معاملات بورس در پایان بازار ۳۴۱ هزار میلیارد تومان بوده که حدود ۳۰ درصد این ارزش مربوط به سهام نماد شرکت “های وب” به ارزش ۱۰۷ میلیارد تومان است. حسام الدین جعفری مشاور مدیر عامل شرکت «های وب» در خصوص متعادل سازی سهام داده گستر نوین گفت: سهامدار عمده تصمیم گرفته که قیمت سهم را متعادل کند و سهم بیشتر از این رشد نخواهد کرد ، چرا که صف خرید بیش از این به صلاح نیست.


  وی افزود:ما امروز سهم را تا جایی که متعادل شود، هر چه بتوانیم عرضه خواهیم کرد و اگر هم امروز نشد دوشنبه آینده سهم را متعادل می کنیم. جعفری گفت:اراده سهامدار عمده براین است که هر چه لازم است برای متعادل شدن سهم عرضه نماید و سهم از این بالاتر نمی‌رود.


  در پایان بازار شاخص کل با افت ۳۰۴ واحدی بر روی رقم ۸۵ هزار ۵۱۴ واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۱۳۱ واحدی  رقم ۱۷ هزار و ۷۸۶واحد را نشان داد.


   


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *