“کچینی” به فرابورس رفت


به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد” به نقل از بورس پرس، طبق تصمیم دو هفته پیش هیات پذیرش بورس تهران، شرکت چینی ایران به دلایلی چون وضعیت نامناسب اطلاع رسانی، توقف فعالیت از اول سال ، مشمول شدن ماده ۱۴۱ قانون تجارت و زیان دو برابر سرمایه اسمی ۱۶.۷ میلیارد تومانی از بورس اخراج شد تا از این پس در فرابورس حضور داشته باشد.


با این اوصاف، این شرکت از امروز با همان نماد ” کچینی” در بازار پایه ج فرابورس و در گروه کاشی و سرامیک پذیرفته شد اما با توجه به برنامه هیات مدیره برای فروش دارایی ها و توقف فعالیت ها ، باید دید آیا نماد این شرکت که از ۱۰ آبان سال گذشته بسته است، باز خواهد شد یا خیر؟


در ترکیب سهامدارای این شرکت ۱۶.۷ میلیارد تومانی ، بنیاد مستضعفان با ۵۰ درصد و سرمایه گذاری ملی ایران با ۷.۵ درصد، حضور دارند.


براساس این گزارش، بازار پایه ج فرابورس که تا یکی دو ماه گذشته شامل داروسازی قاضی، کاشی نیلو، خدمات فنی فولاد یزد، سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین، بیمه زندگی خاورمیانه و موسسه مالی نور بود، میزبان ۱۱ شرکت شامل بانک شهر و شرکت های پتروشیمی اصفهان، پیام، تولی پرس، کف ، سموم علف کش، آینده سازان بهشت پارس ، بسته بندی مشهد، سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان، کارتن مشهد و تجهیزات سدید شده است.


طبق ماده ۱۰ نحوه انجام معاملات در بازار پایه و ۳ تابلوی الف، پایه ب و پایه ج ، داد و ستد سهام و حق تقدم خرید سهام در تابلو ج  تنها در سه روز معاملاتی هفته شامل روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه بوده و معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در این تابلو به صورت عادی و با انجام دو مرحله حراج ناپیوسته صورت می‌گیرد با این تفاوت که نوسان روزانه قیمت سهام دامنه و محدودیتی ندارد.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *