×

معاون بازار شرکت بورس علت دو عرضه اولیه پشت سر هم را توضیح داد

 • کد نوشته: 1143
 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
 • ۰
 • معاون بازار شرکت بورس تهران درباره علت دو عرضه اولیه پشت سر هم امروز و فردا و تخصیص ۲۰۰ میلیون سهم معادل ۵ درصد به کارکنان داده گستر عصر نوین توضیح داد.

  معاون بازار شرکت بورس علت دو عرضه اولیه پشت سر هم را توضیح داد
 • به گزارش پایگاه خبری “بااقتصاد”، علی صحرایی در گفت وگو با بورس پرس، در پاسخ به این نکته که برخی سهامداران نسبت به دو عرضه اولیه پشت سر هم و امروز و فردا بورس ( چدن سازان و داده گستر عصر نوین) و تخصیص ۲۰۰ میلیون سهم معادل ۵ درصد به کارکنان داده گستر عصر نوین اعتراض دارند ، توضیح داد: در مورد دو عرضه اولیه امروز و فردا باید گفت چدن سازان شرکتی کوچک بوده و عرضه آن شامل ۵۶ میلیون سهم با قیمت حداکثر ۱۹۵ تومان خواهد بود. از سوی دیگر عرضه اولیه “های وب” شامل ۵ درصد است.


  وی ادامه داد: اما عاملی که موجب شد تا سهام این دو شرکت در دو روز عرضه اولیه شود ناشی از این بود که طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با سهامداران عمده “های وب”، محدوده قیمتی مناسبی برای کشف قیمت سهام آن در نظر گرفته شد (بین ۲۷۱۵ تا ۲۸۵۰ ریال) که در صورت تعویق آن در روزهای دیگر با تفاوت قیمت معناداری سهام  این شرکت واگذار می شد. بنابراین این اقدام بورس منجر به قیمت مناسب”های وب” شده است. 


  این مقام مسئول در مورد تخصیص ۲۰۰ میلیون سهم معادل ۵ درصد به کارکنان داده گستر عصر نوین هم به بورس پرس توضیح داد: بنابر اعلام مدیران شرکت، علاوه بر حدود ۱۸۵ نیروی انسانی حدود ۲۰۰۰ نفر بازاریاب دارای بیمه هم با این شرکت ارتباط دارند. این درحالی است که مقرر شده تمام مدارک بیمه ایی مربوط همه نیروی انسانی “های وب” به بورس ارایه شود.


  صحرایی با اشاره به دریافت نامه از این شرکت، ادامه داد: این درحالی است که طبق قانون، هر شرکتی می‌تواند حداکثر ۵ درصد از سهام خود را به کارکنان تخصیص دهد و منعی در این تصمیم ندارد. بنابراین با توجه به خصوصی بودن شرکت داده گستر عصر نوین و مقررات موجود، تخصیص ۲۰۰ میلیون از ۴۰۰ میلیون سهم “های وب” به شرط کامل بودن مدارک ارایه شده ، بلا مانع است.


  وی افزود: با این اوصاف با توجه به اینکه از ۱۰ درصد سهام قابل عرضه “های وب ” در فردا، ۵ درصد به کارکنان تعلق می گیرد، مقرر شده ۵ درصد دیگر از سهام این شرکت در روزهای آینده در بازار عرضه شود.


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *