×

«فخوز» دلیل کاهش خالص درآمدهای عملیاتی خود را اعلام کرد

 • کد نوشته: 2967
 • ۱۱ مهر ۱۳۹۶
 • ۰
 • شرکت فولاد خوزستان دلیل کاهش درآمدها (هزینه)ی عملیاتی خود را در اطلاعیه جدید نسبت به اطلاعیه قبلی، حذف مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال درآمد متفرقه مربوط به شناسایی مواد اولیه بازیافتی سنوات قبل اعلام کرد که طبق نظر حسابرس به بستانکار حساب تعدیلات سنواتی ثبت شده است.

  «فخوز» دلیل کاهش خالص درآمدهای عملیاتی خود را اعلام کرد
 • به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فولاد خوزستان در پاسخ به نامه اداره نظارت بر ناشران بورسی مبنی بر دلیل کاهش درآمدهای خالص عملیاتی خود در اطلاعیه جدید نسبت به اطلاعیه قبلی، مستندات خود را ارائه نمود.


  بر اساس اطلاعیه صورت‌های مالی پیش‌بیش بینی هر سهم منتهی به انتهای اسفند ۱۳۹۶ شرکت فولاد خوزستان، که در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ منتشر شد، میزان درآمدها (هزینه‌ها)ی خالص عملیاتی رقمی معادل ۶۹۳ میلیارد و ۸۰۸ میلیون ریال بوده است که در اصلاحیه این شرکت در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۶، این رقم معادل۱۷۲ میلیارد و ۲۳ میلیون ریال است که کاهشی ۵۲۱ میلیارد ریال است.


  «فخوز» دلیل این کاهش عمده را شناسایی هزینه تسعیر ارز دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی به مبلغ ۹۴ میلیارد ریال و حذف مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال درآمد متفرقه مربوط به شناسایی مواد اولیه بازیافتی سنوات قبل اعلام کرد که طبق نظر حسابرس به بستانکار حساب تعدیلات سنواتی ثبت که این امر در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای منعکس خواهد شد.


  همچنین مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان دلیل پایین‌تر بودن نرخ فروش صادراتی شهریور ماه شرکت نسبت به فروش داخلی عنوان کرد؛ فروش صادراتی ثبت‌شده در دفاتر مالی در شهریور ماه مربوط به قرادادهای منعقده در خردادماه بوده که در تاریخ مشابه متوسط فروش داخل بازار هر کیلوگرم مبلغ ۱۴۵۷۰ ریال بوده است. 


   

  برچسب ها

  اخبار مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *